Kontakt

Biuro i adres korespondencyjny
Instytut Energetyki Odnawialnej 
(EC BREC IEO)
ul. Mokotowska 4/6
00-641 Warszawa
e-mail: biuro@ieo.pl
tel./fax 48 22 825 46 52 
48 22 875 86 78

Siedziba: ul. Fletniowa 47B,
03-160 Warszawa

Odnawialne źródła energii w gospodarstwach rolnych i inteligentnych sieciach

"Odnawialny" Blog

odnawialne źródła energii (oze)

Oficjalna strona Forum Małej Energetyki Wiatrowej

Strona główna Aktualności Zaproszenie do udziału w konferencji "Zastosowanie prognoz pogody w energetyce", 4 września 2013r.
Zaproszenie do udziału w konferencji "Zastosowanie prognoz pogody w energetyce", 4 września 2013r. PDF Drukuj Email

Instytut Energetyki Odnawialnej wraz z Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego ICM przy Uniwersytecie Warszawskim serdecznie zapraszają na konferencję pn. "Zastosowanie prognoz pogody w energetyce", której celem jest podsumowanie prac wykonanych w ramach projektu PROZA oraz nakreślenie szerszej perspektywy wykorzystania numerycznych prognoz pogody zarówno do planowania produkcji jak i zużycia energii elektrycznej w kontekście spodziewanego rozwoju rynku energii odnawialnej w Polsce.

Data i miejsce spotkania: 4 września 2013, rejestracja od godz. 9.30, Auditorium Minus Uniwersytetu Warszawskiego

Wstęp i rejestracja: Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja uczestnictwa pod adresem email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

O projekcie PROZA:

ICM UW od 1997 roku prowadzi w trybie operacyjnym numeryczne prognozy pogody na potrzeby badań naukowych. Wyniki prognoz są również udostępniane publicznie w serwisie Internetowym. Jest to jedyne w Polsce źródło dokładnych prognoz średnio i krótkoterminowych dostępnych publicznie bez opłat.

Projekt PROZA, czyli PlatfoRma wspomagania decyzji Operacyjnych Zależnych od stanu Atmosfery, ma na celu rozszerzenie zakresu wykorzystywania prognoz poprzez zbudowanie narzędzi pozwalających wykorzystać je w gospodarce. Obszary zastosowań to energetyka, leśnictwo i ogrodnictwo oraz gospodarka morska.

W ramach zadań energetycznych projekt ma na celu opracowanie narzędzi prognostycznych wspomagających decyzje dla energetyki cieplnej oraz energetyki wiatrowej w oparciu zarówno o bieżące prognozy pogody, jak i zgromadzone przez ICM archiwalne wyniki prognoz, będące źródłem wiedzy o historycznej zmienności pogody dla lokalizacji, w których nie prowadzono pomiarów.

Poprawiony: czwartek, 29 sierpnia 2013 21:37
 
Chcesz się podzielić tym artykułem? Możesz to zrobić!

Wyszukiwarka

Studia podyplomowe OZE

Polski przemysł OZE Aktualizacja bazy firm

Baza mikroinstalacji elektrycznych OZE na podstawie danych OSD

Raport Rynek fotowoltaiczny w Polsce – raport rynkowy oraz bazy danych urządzeń, firm i inwestycji PV

Raport Rynek kotłów i urządzeń na biomasę w Polsce – raport, bazy kotłów i urządzeń na biomasę i baza firm

Rynek kolektorów słonecznych w Polsce 2015 – raport rynkowy oraz bazy danych urządzeń i firm

Baza danych Inwestycje Biogazowe

Baza jest rezultatem prowadzo-nego od 2009r. ciągłego monitoringu rynku powstających instalacji do produkcji energii z biogazu rolniczego. Więcej...

Kolektorek - program komputerowy

Kolektorek to program łatwy w obsłudze a zarazem posiadający duże możliwości. Pozwala szybko i prawidłowo dobrać kolektory słoneczne oraz całą instalację solarną. Więcej...

Kalkulator Inwestycje Biogazowe

 Biogaz Inwest 2012 jest narzędziem obliczeniowym, opracowanym w formie arkusza programu MS Excell, adresowanym do osób i firm rozważających inwestycje w biogazownie. Więcej...