Kontakt

Biuro i adres korespondencyjny
Instytut Energetyki Odnawialnej 
(EC BREC IEO)
ul. Mokotowska 4/6
00-641 Warszawa
e-mail: biuro@ieo.pl
tel./fax 48 22 825 46 52 
48 22 875 86 78

Siedziba: ul. Fletniowa 47B,
03-160 Warszawa

Strona główna Rynek OZE
Informacje statystyczne dotyczące poszczególnych sektorów energetyki odnawialnej w Polsce i krajach UE PDF Drukuj Email

Europejskie konsorcjum EurObserv’ER od ponad 15 lat gromadzi informacje, monitoruje i analizuje rozwój poszczególnych sektorów odnawialnych źródeł energii (OZE) w Europie.

Celem projektu jest dostarczanie aktualnych informacji na temat sektora OZE obywatelom Unii Europejskiej, przedsiębiorcom i naukowcom w postaci biuletynów – syntetycznych raportów publikowanych dla pojedynczych technologii. Dzięki rozbudowanej sieci partnerów i bliskiej współpracy z krajowymi ekspertami, barometry zawierają najważniejsze i najbardziej aktualne informacje – bardziej rzetelne, niż dane różnych agencji statystycznych. Informacje te są szeroko wykorzystywane przez media w całej Europie.

Zorientowane na opinię publiczną, media, a także decydentów, inwestorów i przedstawicieli przemysłu - "Europejskie biuletyny energii odnawialnej”  przedstawiają aktualne trendy w sektorze energetyki odnawialnej. Na jego łamach można znaleźć informacje dotyczące statystyki energetycznej, poziomu zatrudnienia i obrotów w przemyśle i usługach związanych z daną technologią OZE oraz dotychczasowe i planowane programy wsparcia dla każdej z technologii. Nowo opracowywane wskaźniki kreślą nie tylko następstwa społeczno-gospodarcze, ale również koniunkturę biznesową dla całego rynku OZE, a także wybranych branż i firm.

Raporty EurObserv’ER mają ponad 100 tys. czytelników, a ich spektrum oddziaływania sięga znacznie poza obszar UE, bowiem spotykają się z zainteresowaniem ze strony odbiorców na całym świecie.

W tym roku po raz pierwszy europejskie barometry energii odnawialnej tłumaczone są na język polski i szeroko upowszechniane w kraju.

Sprawdź wyniki monitoringu pobrań Biuletynów EurObserv’ER

With the support of 

Informacje statystyczne dotyczące poszczególnych sektorów energetyki odnawialnej w Polsce i krajach UE:

Prees release:

 

Odwiedź stronę internetową projektu

Poprawiony: poniedziałek, 27 października 2014 13:48
 

Wyszukiwarka

Studia podyplomowe OZE

Partnerzy Projektu

Polski przemysł OZE Aktualizacja bazy firm

Baza mikroinstalacji elektrycznych OZE na podstawie danych OSD

Raport Rynek fotowoltaiczny w Polsce – raport rynkowy oraz bazy danych urządzeń, firm i inwestycji PV

Raport Rynek kotłów i urządzeń na biomasę w Polsce – raport, bazy kotłów i urządzeń na biomasę i baza firm

Rynek kolektorów słonecznych w Polsce 2015 – raport rynkowy oraz bazy danych urządzeń i firm

Baza danych Inwestycje Biogazowe

Baza jest rezultatem prowadzo-nego od 2009r. ciągłego monitoringu rynku powstających instalacji do produkcji energii z biogazu rolniczego. Więcej...

Kolektorek - program komputerowy

Kolektorek to program łatwy w obsłudze a zarazem posiadający duże możliwości. Pozwala szybko i prawidłowo dobrać kolektory słoneczne oraz całą instalację solarną. Więcej...

Kalkulator Inwestycje Biogazowe

 Biogaz Inwest 2012 jest narzędziem obliczeniowym, opracowanym w formie arkusza programu MS Excell, adresowanym do osób i firm rozważających inwestycje w biogazownie. Więcej...